top of page
Silverwood

Silverwood Quartet

Muzycy koncertowali podczas wielu festiwali w Polsce i za granicą, od Australii po Amerykę, współpracując z różnymi zespołami i orkiestrami. Quartet wykonuje przekrojowy repertuar – muzykę dawną, klasyczną oraz filmową z elementami improwizacji.

.

1 / 1

Please reload

Perkusja

Rafał Tyliba - perkusja

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie ad. Stanisława Welanyka, którą ukończył z wyróżnieniem. Występował na różnego rodzaju festiwalach, zarówno w kraju jak i za granicą (Warszawska Jesień, Festiwal Muzyki Polskiej, Audio Art, Festiwal Muzyki Filmowej, "Sounds New" w Anglii, "Dam Festival" w Kosowie, "Nagyerdei Ősz" na Węgrzech, Festiwal Perkusyjny "Źródła i Inspiracje", "Sacrum Profanum", Festiwal im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Krakowska Jesień Muzyczna, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem, Festiwal Perkusyjny "World of the Drums" w Bratysławie, Festiwal Emanacje, Krakowska Szkoła Kompozytorska, Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Ukmerge (Litwa), aXes Festiwal, Festiwal Etiuda & Anima, Muzyka w Starym Krakowie). Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Sapere Auso. Swoją edukację pogłębiał na mistrzowskich warsztatach, m.in. u Roberta van Sice'a podczas III Międzynarodowej Akademii Marimby. Występował z wybitnymi autorytetami muzycznymi (The Hilliard Ensemble, K. Penderecki, A. Wit, K. Zehnder, J. Kaspszyk). Współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in. z Filharmonią Krakowską, Capellą Cracoviensis, Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Salonową Orkiestrą Camerata. W dorobku posiada dedykowane utwory współczesnych kompozytorów. Czynnie uczestniczy w różnorodnych wydarzeniach muzycznych jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Brał udział w prawykonaniach oraz międzynarodowych tournée (Finlandia, Chiny).

1 / 1

Please reload

Długosz

Agata Kielar- Długosz - flet

Uznana polska flecistka, absolwentka studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze oraz Yale University w New Haven. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie.

W ramach stypendium Erasmus doskonaliła również swoje umiejętności Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych.

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych m.in.: finalistką 10.Międzynarodowego Konkursu Fletowego Friedrich Kuhlau w Uelzen, II nagrody na 4.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Internazionale Premio w Padwie, II nagrody (I nie przyznano) i nagrody specjalnej na 4.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Interpretazione Flautistica w Ovadzie oraz finalistką i laureatką nagrody specjalnej na 11.Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze. Otrzymała III nagrodę w 6.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Leonardo de Lorenzo w Viggiano.

Jako solistka i kameralistka czynnie koncertuje w kraju i za granicą. Wielokrotnie prawykonywała koncerty jej dedykowane przez polskich i zagranicznych kompozytorów m.in.: Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Piotr Moss, Paweł Łukaszewski które transmitowane były przez czołowe rozgłośnie radiowe. Dokonała szeregu nagrań archiwalnych, radiowych oraz fonograficznych.

Była pierwszą flecistką Bayerisches Symphonieorchester München.

Współpracowała również z Münchener Kammerorchester i Bach Collegium München.

Grała pod batutą takich dyrygentów jak: Zubin Mehta, Mariss Jansons, Sir Colin Davis, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Agnieszka Duczmal, Helmuth Rilling.

Była wieloletnią stypendystką fundacji Yehudi Menuhina Live Music Now. Za wybitne osiągnięcia otrzymała wiele nagród i stypendiów m.in.: Komisji Fulbrighta, DAAD, KAAD, All Flutes Plus, Jeunesses Musicales, Top Wind oraz Stiftung für Musik Zürich. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę kultury. Została laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska.

Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. W 2013 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej instrumentalistyka.

1 / 1

Please reload

Dzynka

Katarzyna Wiwer - sopran

Śpiewaczka, pedagog, propagatorka kultury, jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Szczególnie ukochała muzykę dawną i zajmuje ona szczególne miejsce w jej repertuarze, począwszy od muzyki chorałowej i średniowiecznej (Hildegarda z Bingen) poprzez utwory Dowlanda, Zieleńskiego i Monteverdiego, pieśni Purcella i inne barokowe pieśni angielskie, liczny wybór kantat Buxtehudego i Bacha, dzieła oratoryjne Haendla, Mozarta, Haydna oraz wiele innych. Śpiewaczka nie stroni również od repertuaru pieśniarskiego i muzyki współczesnej, wykonując utwory Schuberta, Chopina, Szymanowskiego, Rodriga, aranżacje pieśni szkockich, aż po utwory pisane specjalnie dla niej. Ma na swoim koncie wiele prawykonań, zarówno utworów nowych, jak i pierwszych, czasem po setkach lat, współczesnych wykonań utworów z dziedziny muzyki dawnej (m.in. archiwalia jasnogórskie, podolinieckie, benedyktyńskie i inne).  Współpracuje z wieloma zespołami m.in: Flores Rosarum, Celtic Triangle, Filatura di Musica, a także znakomitymi kameralistami, jak Andrzej Zawisza, Irena Davidson, Michał Nagy, czy Henryk Kasperczak. Katarzyna Wiwer jest również założycielem oraz dyrektorem artystycznym zespołu muzyki dawnej Scepus Baroque.

Śpiewaczka koncertowała na licznych festiwalach: Muzyka w starym Krakowie, Banchetto Musicale w Wilnie, Salezjańskie Lato w Przemyślu, Kolory Polski, Perła Baroku w Kobyłce, Festiwal Muzyki Polskiej, Dni Bachowskie w Krakowie, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Festiwal „Fide et Amore” w Żorach, Chanterelle Festiwal, Musica Sacra, Festiwal Muzyki Organowej w Leżajsku, Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy, Barok na Spiszu, Wawel o zmierzchu oraz Wieczorach Wawelskich i koncertach na Zamku Królewskim w Warszawie. Jest prezesem zarządu fundacji Kulturalny Szlak, a także współorganizatorem i dyrektorem artystycznym dwóch festiwali: Muzyka nad Zdrojami, odbywającym się w Szczawnicy oraz Barok na Spiszu – festiwalu, który ma na celu promowanie wspaniałych zabytków baroku znajdujących się na terenie polskiego Spisza.

Katarzyna Wiwer jest również pedagogiem śpiewu, prowadzi zajęcia z emisji głosu, a także warsztaty chorału gregoriańskiego i muzyki Hildegardy z Bingen. Obecnie jest słuchaczką studiów podyplomowych Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie.

1 / 1

Please reload

bottom of page