III Festiwal 2018

 

Perły muzyki klasycznej

30/04/2018

W programie koncertu Silverwood Quartet znajdą się perły kameralnej muzyki doby klasycyzmu przeznaczone na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Usłyszymy m.in. jeden z najpiękniejszych kwartetów fletowych W. A. Mozarta (Kwartet fletowy D-dur, KV 285), w którym dochodzi do starcia i pojednania odrębności barwy fletu i sekcji smyczkowej. Jednocześnie połączenie tych instrumentów daje przedsmak brzmienia orkiestrowego.

Nie tylko mocne uderzenie

04/05/2018

Tylko dwóch wykonawców i niemal 100 instrumentów perkusyjnych z całego świata! Koncert to podróż przez kraje Europy, Afryki, Bliski i Daleki Wschód aż do Ameryki Południowej. Muzyka dawna, klasyczna, współczesna, etniczna, a także jazz. Wszystkie utwory w oryginalnych aranżacjach zespołu. Koncert perkusyjny to bogactwo rytmów, barw i kolorów wraz z anegdotami o instrumentach. 

Jego Królewskiej Mości poświęcony

11/05/2018

Musikalisches Opfer czyli Muzyczna Ofiara, to cykl utworów skomponowanych na prośbę króla pruskiego Fryderyka II, który zadał Bachowi temat i poprosił o zaimprowizowanie fugi. Bach skomponował cykl niezwykle kunsztownych kanonów i fug, z których będziemy mogli usłyszeć cz. 1 i 2.

Majówka w arkadyjskich gajach

18/05/2018

Arkadia, to kraina wiecznie zielona, symbol wiecznej szczęśliwości i beztroski. Tę sielankową krainę zamieszkują nimfy i pasterze, którzy wiecznie narażeni na strzały Amora, przeżywają tu swoje miłosne uniesienia i zawody, wiecznie wzdychając z miłości. Febus, bóg słońca również uwielbia to miejsce, szczególnie w maju, gdy pośród świeżej zieleni, zapachów wiosennych kwiatów i szemrzących strumieni, w ciepłym powiewie Zefira sam zdaje się chętny do miłosnych igraszek. Artyści przywołają tę piękną krainę przy pomocy muzyki, która sama okaże się niezwykłym miłosnym medium.

Please reload