III Festiwal 2018

 

Perły muzyki klasycznej

30/04/2018

W programie koncertu Silverwood Quartet znajdą się perły kameralnej muzyki doby klasycyzmu przeznaczone na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Usłyszymy m.in. jeden z najpiękniejszych kwartetów fletowych W. A. Mozarta (Kwartet fletowy D-dur, KV 285), w którym dochodzi do starcia i pojednania odrębności barwy fletu i sekcji smyczkowej. Jednocześnie połączenie tych instrumentów daje przedsmak brzmienia orkiestrowego.

Nie tylko mocne uderzenie

04/05/2018

Tylko dwóch wykonawców i niemal 100 instrumentów perkusyjnych z całego świata! Koncert to podróż przez kraje Europy, Afryki, Bliski i Daleki Wschód aż do Ameryki Południowej. Muzyka dawna, klasyczna, współczesna, etniczna, a także jazz. Wszystkie utwory w oryginalnych aranżacjach zespołu. Koncert perkusyjny to bogactwo rytmów, barw i kolorów wraz z anegdotami o instrumentach. 

Jego Królewskiej Mości poświęcony

11/05/2018

Musikalisches Opfer czyli Muzyczna Ofiara, to cykl utworów skomponowanych na prośbę króla pruskiego Fryderyka II, który zadał Bachowi temat i poprosił o zaimprowizowanie fugi. Bach skomponował cykl niezwykle kunsztownych kanonów i fug, z których będziemy mogli usłyszeć cz. 1 i 2.

Majówka w arkadyjskich gajach

18/05/2018

Arkadia, to kraina wiecznie zielona, symbol wiecznej szczęśliwości i beztroski. Tę sielankową krainę zamieszkują nimfy i pasterze, którzy wiecznie narażeni na strzały Amora, przeżywają tu swoje miłosne uniesienia i zawody, wiecznie wzdychając z miłości. Febus, bóg słońca również uwielbia to miejsce, szczególnie w maju, gdy pośród świeżej zieleni, zapachów wiosennych kwiatów i szemrzących strumieni, w ciepłym powiewie Zefira sam zdaje się chętny do miłosnych igraszek. Artyści przywołają tę piękną krainę przy pomocy muzyki, która sama okaże się niezwykłym miłosnym medium.

Please reload

 
 
 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny,
dzięki współfinansowaniu ze środków Powiatu Krakowskiego i Gminy Skała

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now