top of page

Koncerty
w 2016

Gorczycki i inni wielcy

21/05/2016

Połączone zespoły dwóch chórów - akademickiego ASP Cantus Firmus i VIII LO Canticum Canticorum zaśpiewają dzieło wielkiego polskiego kompozytora epoki baroku - Completorium Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Małgorzata Mazur, oprawę instrumentalną zapewnią Barbara Hawling - basso continuo oraz smyczkowy zespół intrumentalny.

 

W pierwszej cześci koncertu wystąpią soliści - absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej:

Daria Proszek - mezzosopran

Krzysztof Michalski - tenor

Barbara Hawling - akompaniament

 

Mistrzowie XVII wieku - skrzypce i teorba

28/05/2016

Teresa Piech – skrzypce

Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie (klasa skrzypiec doc. Ewy Szubry-Jargoń), następnie odbyła studia podyplomowe w Sweelinck Conservatorium w Amsterdamie (skrzypce barokowe – Lucy van Dael), uczestniczyła też w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Jako solistka i kameralistka koncertuje regularnie w kraju i za granicą, współpracując z wieloma zespołami muzyki dawnej; jest współzałożycielką zespołu Harmonia Sacra. Była członkiem European Union Baroque Orchestra. Współpracowała z wybitnymi muzykami, m.in. Larsem Ulrikiem Mortensenem, Royem Goodmanem i Joshuą Rifkinem. Dokonała licznych nagrań płytowych. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Dawnej oraz członkiem-założycielem Stowarzyszenia Na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu. W Akademii Muzycznej w Krakowie pracuje od 2012 roku, w tej uczelni uzyskała stopień doktora sztuki (2013). Gra na instrumencie z roku 1668, pochodzącym z pracowni Antonia Marianiego z Pesaro.

Anna Wiktoria Swoboda - teorba

Ukończyła z wyróżnieniem klasę lutni w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Jerzego Żaka oraz w Hochschule für Musik Trossingen (Niemcy) pod kierunkiem Rolfa Lislevanda. Szczególnym zamiłowaniem darzy muzykę solową XVII i XVIII wieku na lutnię barokową oraz muzykę kameralną z użyciem teorby i gitary barokowej jako instrumentów continuo. Jest także absolwentką wydziału Komparatystyki Literackiej w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją grę doskonaliła uczestnicząc wielokrotnie w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Hopkinsona Smitha, Jacoba Lindberga, Joachima Helda, Evangelinę Mascardi oraz Antona Birulę. Realizując basso continuo współpracowała z solistami i zespołami zarówno w kraju, jak i za granicą, a także z teatrami operowymi w Stuttgarcie (Wilhelma Theater), Pforzheim i Krakowie oraz z Danmarks Radio Orkestret i Hochschule für Musik u. Theater Leipzig. Jest jednym z redaktorów w międzynarodowym projekcie Le Luth Doré. Prowadzi klasy Lutni i Dawnych Instrumentów Szarpanych w Szkole Muzycznej II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Please reload

bottom of page