top of page

IV Festiwal 2019

Madrygały

Wielogłosowo o życiu i miłości

30/04/2019

Koncert w OPN, Hotel pod Łokietkiem

 

W wykonaniu śpiewaków z zespołu Cracow Singers usłyszymy madrygały renesansowe, czyli wielogłosowe utwory o tematyce związanej z życiem codziennym, miłością ale i o tematyce religijnej. Nie zabraknie wśród nich kompozycji Wacława z Szamotuł, jednego z czołowych przedstawicieli polskiego renesansu. Jest to postać tym bardziej znacząca, że Jego twórczość ogniskuje wszelkie walory Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a w roku 2019 obchodzimy rocznicę 450 lecia podpisania jedynej realnej Unii - Unii Lubelskiej.

W programie:

Wacław z Szamotuł , Krzysztof Klabon, Jacob Arcadelt, Mateo Flecha, Orlando Gibbons, Orlando di Lasso, Adriano Banchieri, Josquin des Prés, Claudio Monteverdi

W drodze do Świętej Góry

02/05/2019

Koncert w Kaplicy na Wodzie, Ojców

 

Tradycje pielgrzymowania do świętych miejsc i związane z tym rytuały oraz pieśni są żywe od wieków. Pieśni, z manuskryptów pochodzących z najstarszych miejsc odwiedzanych przez pątników dają nam fascynujący i barwny obraz tych tradycji. Program koncertu zawiera pieśni nawiązujące do kultu maryjnego, a także innych tradycji związanych z miejscami, gdzie docierali pątnicy lub z tradycjami, które napotykali po drodze. Wyruszymy z Santiago de Compostella, odwiedzimy świętą górę Monserrat, klasztor św. Hildegardy z Bingen, Kalwarię Zebrzydowską i inne sanktuaria. Utwory usłyszymy zarówno w brzmieniu oryginalnym, jak i w opracowaniach kompozytorów współczesnych.

W programie:

Benedicamus S. Jacobi, Llibre Vermell, Hildegarda z Bingen, John Rutter, Benjamin Britten

Obrazki z wystawy

03/05/2019

Koncert w OPN, Hotel pod Łokietkiem

 

Koncert "Obrazki z wystawy" stanowi niezwykle interesujące wykorzystanie dwóch akordeonów, na których zostaną wykonane… utwory symfoniczne! Ze względu na bogactwo brzmieniowe i specyficzną właściwość, jaką jest zdolność dopasowania się do różnych obsad instrumentalnych, współczesny akordeon koncertowy porównywany jest do instrumentalnego „kameleonaˮ. Bogactwo i rozmaitość barw, które można na nim uzyskać predestynuje ten instrument do wykorzystywania go w muzyce kameralnej w repertuarze wybranych utworów orkiestrowych. Tym razem muzyczna podróż zaprowadzi nas do trzech niezwykle ciekawych kompozycji: Edwarda Griega Suity nr 1 "Peer Gynt", Jana Sebastiana Bacha III Koncertu Brandenburskiego oraz efektownego finału, tytułowych "Obrazków z wystawy" Modesta Mursorgskiego/Maurice'a Ravela.

W programie:

Edward Grieg, Jan Sebastian Bach, Modest Musorgski

Od renesansu do Moniuszki

04/05/2019

Koncert w Kościele Parafialnym w Skale.

Lokalni muzycy: Chór Laetus Cantus, Kacper Boliński i Marta Bielawska zaprezentują nam różnorodną (śpiew, skrzypce, organy) i tworzoną przez wieki muzykę, od renesansu po Stanisława Moniuszkę, który w tym roku obchodzi 200-rocznicę swoich urodzin.

W programie:

Mikołaj z Krakowa, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Gomółka, Adam Jarzębski, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Władysław Żeleński

Please reload

Obrazki z wystawy
Patnicy
LaetusCantus
Trabki
bottom of page