top of page

II Festiwal 2017

viva-sevilla

Viva Sevilla!

30/04/2017

Najpiękniejsze pieśni hiszpańskie, które zaśpiewa Ada Bujak - sopran będą przeplatane utworami na gitarę solo w wykonaniu Krzysztofa Cyrana.

Repertuar odzwierciedla zanurzenie Hiszpanii w przepysznej, wręcz baśniowej historii – od arabskiego Średniowiecza przez Złoty Wiek, w którym słońce w Imperium nigdy nie zachodziło, aż po nowożytne odkrywanie tożsamości narodowej. Stąd Kaprys Arabski, dawne pieśni ludowe (najdawniejsze sięgają XIV wieku), renesansowe madrygały miłosne i ulubione melodie z dworu królewskiego w Madrycie.

Ukochany kraj

05/05/2017

Muzykę słowiańską wykonają studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Przy fortepianie Dorota Moliszewska. W programie usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego, Piotra Czajkowskiego i innych znanych kompozytorów.

Śpiewanie w kratkę

12/05/2017

Szkocja, kraina, która tak bardzo działa na wyobraźnię. Jej zielone wzgórza, błędne wrzosowiska, świst wiatru, stare zamczyska, niezbadane jeziora, kryjące w swych głębiach tajemnicze stwory. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z muzyką szkocką na którym zanurzycie się Państwo w klimat Szkocji, poznacie różne rodzaje dud, usłyszycie klarsah – harfę celtycką, dowiecie się dlaczego Anglicy grę na harfie karali śmiercią, poznacie wiersze największego poety i barda Szkocji Roberta Burnsa, usłyszycie słodkie pieśni o miłości, ale też mrożące krew w żyłach opowieści. Zapraszamy w podróż do pięknej Szkocji  razem z  Celtic Triangle.

Niemieckie motety barokowe

13/05/2017

Niemiecką muzykę okresu baroku wykona Kameralny Chór Kantorei Sankt Barbara z Krakowa.

Please reload

Niemieckie-motety
Spiewanie-w-kratke
ukochany kraj
bottom of page