top of page

Wykonawcy 2016

Daria Proszek

Mezzosopran - pochodzi z małopolskiej Stróży. Od roku 2013 jest studentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Agnieszki Monasterskiej. Doskonaliła warsztat wokalny na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Ewę Podleś, Ryszarda Karczykowskiego, Mariusza Kwietnia, Iwonę Sobotkę. Brała udział jako solistka m.in. w Kraków Bach Festiwal, w koncercie inaugurującym Festiwal Nauki w Krakowie, w festiwalu Voice & Piano, w koncercie towarzyszącym sesji naukowej „Muzyka Islandzka”.
A w Ojcowie Daria zaśpiewa m.in. po rosyjsku Czajkowskiego, po niemiecku Wagnera, a po włosku Glucka.

Krzysztof Michalski

Tenor - absolwent ZPSMuz. im. M. Karłowicza w Krakowie, finalista VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. L. Różyckiego w Gliwicach oraz III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. B. Kostrzewskiej w Rzeszowie; obecnie student V roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego prof. Agnieszki Monasterskiej. Kunszt wokalny doskonalił podczas kursów mistrzowskich i interpretacyjnych u tak doskonałych pedagogów i śpiewaków, jak Bożena Betley, Rosemarie Landry, Ryszard Karczykowski, Piotr Kusiewicz, Iwona Sobotka. Uczestniczył również w warsztatach prowadzonych przez reżysera Michała Znanieckiego oraz Ireneusza Krosnego.

 

Do ważniejszych wydarzeń w jego życiu zawodowym należą: występ na Gali Operowej w Filharmonii Krakowskiej w 2012 r., koncerty w trakcie XVI Festiwali Bachowskiego w Świdnicy w 2015r., solowe występy na deskach Opery Krakowskiej w 2015r. i w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w 2016r. Od roku 2015 stale współpracuje z zespołem Capella Cracoviensis. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów, jak Matteo Messori, Kai Wessel, Diego Fasolis, Jan Tomasz Adamus, Adam Korzeniowski, Rafał Jacek Delekta.

Małgorzata Mazur

Dyrygentka - absolwentka wydziału wychowania muzycznego na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, ukończyła Studium Podyplomowe w zakresie Emisji Głosu w Bydgoszczy oraz kursy chórmistrzowskie w Bydgoszczy i Warszawie. Od wielu lat prowadzi chóry (głównie amatorskie, młodzieżowe i studenckie), które zdobywają liczne nagrody na festiwalach krajowych i zagranicznych.

 

Złota Harfa Eola dla chóru Cantata na Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu,

Złoty Kamerton dla chóru Cantata i Srebrny Kamerton dla chóru Canticum Canticorum na Ogólnopolskim Konkursie Chórów A'Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy,

Złoty Dyplom w kat. Muzyka Sakalna, 

Srebrny Dyplom w kat. Muzyka Katalońska

Brązowy Dyplom w kat. Folklor na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Cançó Mediterrània” w Barcelonie dla chóru Canticum Canticorum.

 

W Ojcowie poprowadzi połączone chóry Canticum Canticorum i Cantus Firmus w Completorim G.G.Gorczyckiego.

Barbara Hawling

Akompaniatorka - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich w kraju i za granicą u znakomitych instrumentalistów i kameralistów. Oprócz działalności koncertowej prowadzi również działalność pedagogiczną.

W Ojcowie będzie akompaniować wokalistom na fortepianie oraz będzie realizować partię basso continuo na pozytywie.

Please reload

bottom of page