top of page
Ada+Krzysiek

Ada Bujak

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Katarzyny Oleś–Blacha.  Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W 2010 zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy.

Artystka współpracuje także z Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Częstochowską, Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia, Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum, Żeńskim Zespołem Wokalnym Flores Rosarum, a także Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną oraz Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Ma również na koncie współprace z Krakowską Operą Kameralną, Zespołem Muzyki Dawnej Floripari Królewskiego Zamku na Wawelu oraz Capellae Cracoviensis. Koncertuje w Polsce i za granicą m.in. na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Finlandii, Anglii, Belgii, a także w Australii.

Angażuje się również w działalność edukacyjną, biorąc udział w koncertach dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Prowadzi zajęcia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Wadowicach oraz emisję głosu w Chórze Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica. Występuje również w musicalach dla dzieci  Bajka  o jazzie oraz W królestwie muzyki do muzyki Michała Jurkiewicza w Centrum Kultury Katowice.

Interesuje się piosenką estradową. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Ma w swoim repertuarze koncert piosenek przedwojennych, które wykonuje wraz z Jackiem Wójcickim w aranżacjach na orkiestrę autorstwa Tomasza Chmiela.  Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów (Bydgoszcz 2008), laureatką Grechuta Festival (Kraków 2011) oraz Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014).

1 / 1

Please reload

Studenci

Dorota Moliszewska - fortepian

Ukończyła krakowską Akademię Muzyczną w klasie prof. Jerzego Łukowicza. Była finalistką XII Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi, brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych, pracując pod kierunkiem m.in. prof. Haliny Czerny-Stefańskiej. Obecnie pełni funkcję akompaniatora na Wydziale Wokalno-Aktorskim w krakowskiej AM. Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie jako kameralistka. Pełniąc funkcję akompaniatora (korepetytora wokalnego) bierze udział w  międzynarodowych kursach wokalnych zarówno w Polsce jak i za granica (Szwajcaria). Koncertowała m.in. z Carmen Lasok (Wielka Brytania), prof. dr hab. Agnieszką Monasterską, prof. Alison Pearce (Wielka Brytania), prof. Marcinem Habelą (Szwajcaria/Francja), ad.II st. Radosławem Żukowskim. Uczestnicząc w XIII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2009,2011) oraz w X Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (2010), została uhonorowana dyplomami dla wyróżniającego się akompaniatora.  Będąc wieloletnim pracownikiem krakowskiej AM bierze czynny udział w organizowanych przez tutejszą Akademię przedsięwzięciach oraz w licznych kursach i konkursach towarzysząc studentom Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną w ZPSMuz. im.M. Karłowicza w Krakowie.

1 / 1

Please reload

CelticTriangle

Celtic Triangle

Celtic Triangle to unikalne trio złożone z głosu, dud i harfy. Zespół powstał z fascynacji niezwykłym brzmieniem i klimatem muzyki szkockiej. Członkowie go tworzący reprezentują wysoki poziom profesjonalny a muzyka przez nich wykonywana odbiega od tradycyjnych skojarzeń muzyki szkockiej z muzyką folkową. Oprócz opracowań tradycyjnych melodii ludowych, Celtic Triangle wykonuje także utwory współcześnie pisane, w tym wiele kompozycji dudziarza zespołu – Lindsaya Davidsona, a poczesne miejsce w repertuarze zajmują urokliwe pieśni do słów największego szkockiego poety – Roberta Burnsa (1759-1798).

Trio tworzą znakomici muzycy:  Lindsay Davidson – wirtuoz gry na dudach,  kompozytor, pedagog, Clan Piper  (dudziarz klanowy) klanu Davidsonów, absolwent Uniwersytetu w Edynburgu, Irena Czubek-Davidson – pierwsza harfistka filharmonii krakowskiej, absolwentka, a teraz pedagog Akademii Muzycznej w Krakowie, znakomita solistka i kameralistka, Katarzyna Wiwer  absolwentka  Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewaczka znana z żywej osobowości scenicznej, solistka wielu zespołów muzyki dawnej, jedna z niewielu w Polsce śpiewaczek śpiewających po Szkocku.

Połączyła ich pasja, umiłowanie żywego kontaktu z publicznością, chęć stworzenia w muzyce czegoś nowego i nietuzinkowego.  Zespół koncertuje w całej Polsce, zarówno w salach filharmonicznych, jak i bardziej kameralnie, zawsze wzbudzając żywe zainteresowanie i gorący aplauz.  W 2008 ukazała się pierwsza płyta zespołu, w przygotowaniu jest druga. 

1 / 1

Please reload

Kantorei

Kantorei Sankt Barbara

Kameralny Chór Kantorei Sankt Barbara jest jednym z czołowych polskich zespołów wokalnych wykonujących muzykę barokową. Powstał w 2000 roku i specjalizuje się w wykonawstwie muzyki niemieckiego i polskiego baroku. Działa pod dyrekcją prof. Wiesława Delimata i związany jest ze Wspólnotą Niemieckojęzyczną Księży Jezuitów przy kościele św. Barbary w Krakowie.

 

W repertuarze zespołu można znaleźć kilkadziesiąt kantat, motety, msze i oratoria. Chór uczestniczy w prestiżowych projektach międzynarodowych: m.in. tourneé pod hasłem „Polska i Niemcy – Razem w sercu Europy”, tournée koncertowe wraz z Jerusalem Baroque Orchestra po Izraelu w ramach Roku Polskiego 2008/2009, Esztergom Liszt Week (2011, 2012). Chór regularnie bierze udział w wielkich projektach symfonicznych Europejskiej Akademii Chóralnej w Moguncji, z którą występował w najważniejszych salach koncertowych Europy. Jednym z ostatnich sukcesów chóru było wykonanie (wraz z solistami, innymi zespołami oraz orkiestrą) Oratorium na Boże Narodzenie BWV 248 J.S. Bacha w Złotej Sali Musikverein w Wiedniu.

 

Zespół wydał 4 płyty z muzyką barokową zawierające m.in. światowe premiery nagrań utworów G. A. Bendy, J. D. Zelenki i G. H. Stölzela.

1 / 1

Please reload

bottom of page